Calendar
Show information for the following location(s):
2019
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
2021

June, 2020

SundaySunMondayMonTuesdayTueWednesdayWedThursdayThuFridayFriSaturdaySat
May 31 May 31June 1 Jun 10203040506
       
0708909111011111112213
 
Ed-Conc
Jr STEM: Zoo Camp
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

FL-AHS
STEM: Disaster Engineering
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

Or-Int
Jr STEM: Going Bananaas Toylab
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

Ply-PCC
Jr STEM: Engineering in The Ocean
9:00 AM - 12:00 PM
Details

Ed-Conc
STEM: Engineering For Good
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

FL-AHS
STEM: Survivor Island
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

Or-Int
3D Printing: Build Your Own Robot
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

Ply-PCC
STEM: Amazing Race
1:00 PM - 4:00 PM
Details

PA
STEM: Science of the Human Body & Biomedical Solut
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details
Ed-Conc
Jr STEM: Zoo Camp
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

FL-AHS
STEM: Disaster Engineering
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

Or-Int
Jr STEM: Going Bananaas Toylab
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

Ply-PCC
Jr STEM: Engineering in The Ocean
9:00 AM - 12:00 PM
Details

SH-RO
STEM: Hardware Engineering
9:00 AM - 12:00 PM
Details

Ed-Conc
STEM: Engineering For Good
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

FL-AHS
STEM: Survivor Island
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

Or-Int
3D Printing: Build Your Own Robot
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

Ply-PCC
STEM: Amazing Race
1:00 PM - 4:00 PM
Details

PA
STEM: Science of the Human Body & Biomedical Solut
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

SH-RO
STEM: Hardware Engineering
1:00 PM - 4:00 PM
Details
Ed-Conc
Jr STEM: Zoo Camp
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

FL-AHS
STEM: Disaster Engineering
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

Or-Int
Jr STEM: Going Bananaas Toylab
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

Ply-PCC
Jr STEM: Engineering in The Ocean
9:00 AM - 12:00 PM
Details

SH-RO
STEM: Hardware Engineering
9:00 AM - 12:00 PM
Details

Ed-Conc
STEM: Engineering For Good
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

FL-AHS
STEM: Survivor Island
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

Or-Int
3D Printing: Build Your Own Robot
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

Ply-PCC
STEM: Amazing Race
1:00 PM - 4:00 PM
Details

PA
STEM: Science of the Human Body & Biomedical Solut
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

SH-RO
STEM: Hardware Engineering
1:00 PM - 4:00 PM
Details
Ed-Conc
Jr STEM: Zoo Camp
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

FL-AHS
STEM: Disaster Engineering
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

Or-Int
Jr STEM: Going Bananaas Toylab
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

Ply-PCC
Jr STEM: Engineering in The Ocean
9:00 AM - 12:00 PM
Details

SH-RO
STEM: Hardware Engineering
9:00 AM - 12:00 PM
Details

Ed-Conc
STEM: Engineering For Good
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

FL-AHS
STEM: Survivor Island
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

Or-Int
3D Printing: Build Your Own Robot
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

Ply-PCC
STEM: Amazing Race
1:00 PM - 4:00 PM
Details

PA
STEM: Science of the Human Body & Biomedical Solut
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

SH-RO
STEM: Hardware Engineering
1:00 PM - 4:00 PM
Details
SH-RO
STEM: Hardware Engineering
9:00 AM - 12:00 PM
Details

SH-RO
STEM: Hardware Engineering
1:00 PM - 4:00 PM
Details
 
14151516151714181419120
 
SSPR-NWC
Jr STEM: Wreck-It Week
8:30 AM - 11:30 AM
Register
Details

BSM
Robotics: Robot Olympics
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

Ed-Conc
Jr STEM: Engineering in The Great Outdoors
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

MV-TL
3D Printing: Intro to Engineering
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

W-MR
3D Printing: Build Your Own Robot
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

BSM
STEM: Disaster Engineering
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

Ed-Conc
STEM: Amazing Race
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

Ed-Conc
Coding: Take Flight with UAV Drones
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

Ed-Conc
Jr Coding: Scratch Jr
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

MV-TL
3D Printing: Build Your Own Robot
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

MV-TL
Jr STEM: Engineering in The Ocean
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

Os-CI
Jr STEM: Wreck-It Week
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

Os-CI
STEM: Science of the Human Body & Biomedical Solut
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

OS-OV
Jr STEM: Science of Superpowers
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

W-MR
Coding: Web Apps
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details
SSPR-NWC
Jr STEM: Wreck-It Week
8:30 AM - 11:30 AM
Register
Details

BSM
Robotics: Robot Olympics
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

Ed-Conc
Jr STEM: Engineering in The Great Outdoors
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

MV-TL
3D Printing: Intro to Engineering
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

W-MR
3D Printing: Build Your Own Robot
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

BSM
STEM: Disaster Engineering
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

Ed-Conc
STEM: Amazing Race
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

Ed-Conc
Coding: Take Flight with UAV Drones
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

Ed-Conc
Jr Coding: Scratch Jr
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

MV-TL
3D Printing: Build Your Own Robot
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

MV-TL
Jr STEM: Engineering in The Ocean
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

Os-CI
Jr STEM: Wreck-It Week
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

Os-CI
STEM: Science of the Human Body & Biomedical Solut
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

OS-OV
Jr STEM: Science of Superpowers
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

W-MR
Coding: Web Apps
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details
SSPR-NWC
Jr STEM: Wreck-It Week
8:30 AM - 11:30 AM
Register
Details

BSM
Robotics: Robot Olympics
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

Ed-Conc
Jr STEM: Engineering in The Great Outdoors
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

MV-TL
3D Printing: Intro to Engineering
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

W-MR
3D Printing: Build Your Own Robot
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

BSM
STEM: Disaster Engineering
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

Ed-Conc
STEM: Amazing Race
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

Ed-Conc
Coding: Take Flight with UAV Drones
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

Ed-Conc
Jr Coding: Scratch Jr
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

MV-TL
3D Printing: Build Your Own Robot
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

MV-TL
Jr STEM: Engineering in The Ocean
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

Os-CI
Jr STEM: Wreck-It Week
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

Os-CI
STEM: Science of the Human Body & Biomedical Solut
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

W-MR
Coding: Web Apps
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details
SSPR-NWC
Jr STEM: Wreck-It Week
8:30 AM - 11:30 AM
Register
Details

BSM
Robotics: Robot Olympics
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

Ed-Conc
Jr STEM: Engineering in The Great Outdoors
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

MV-TL
3D Printing: Intro to Engineering
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

W-MR
3D Printing: Build Your Own Robot
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

BSM
STEM: Disaster Engineering
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

Ed-Conc
STEM: Amazing Race
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

Ed-Conc
Coding: Take Flight with UAV Drones
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

Ed-Conc
Jr Coding: Scratch Jr
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

MV-TL
3D Printing: Build Your Own Robot
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

MV-TL
Jr STEM: Engineering in The Ocean
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

Os-CI
Jr STEM: Wreck-It Week
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

Os-CI
STEM: Science of the Human Body & Biomedical Solut
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

W-MR
Coding: Web Apps
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details
OS-OV
Jr STEM: Science of Superpowers
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details
 
21223023302430253026227
 
AH-NDMS
Jr STEM: Science of Superpowers
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

AH-NDMS
STEM: Amazing Race
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

BSM
STEM: Momentum Madness
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

BL-OMS
Jr STEM: Full Speed Ahead
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

EC-FLC
3D Printing: Intro to Engineering
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

EP-OPEH
Jr STEM: Engineering in The Great Outdoors
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

Ed-Conc
Jr STEM: Going Bananaas Toylab
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

Ed-Conc
Coding: Web Apps
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

MG-TP
Jr STEM: Zoo Camp
9:00 AM - 12:00 PM
Details

M-GL
Jr STEM: Engineering in The Ocean
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

Or-Int
Jr STEM: Wreck-It Week
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

Os-CI
Jr STEM: Going Bananaas Toylab
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

Ply-PCC
Jr STEM: Going Bananaas Toylab
9:00 AM - 12:00 PM
Details

STMA-MSE
STEM: Engineer's Guide to the Zombie Apocalypse
9:00 AM - 12:00 PM
Details

W-MR
Jr STEM: Science Doll Camp
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

W-MR
STEM: Science of the Human Body & Biomedical Solut
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

BL-OMS
3D Printing: Build Your Own Robot
12:30 PM - 3:30 PM
Register
Details

AH-NDMS
Coding: Take Flight with UAV Drones
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

BSM
STEM: Survivor Island
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

EC-FLC
3D Printing: Build Your Own Robot
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

EP-OPEH
Coding: Take Flight with UAV Drones
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

Ed-Conc
Jr STEM: MinecraftEdu: Building Cities
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

Ed-Conc
STEM: Momentum Madness
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

MG-TP
Robotics: Robot Olympics
1:00 PM - 4:00 PM
Details

MV-TL
Jr STEM: Engineering in The Great Outdoors
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

Or-Int
STEM: Engineering For Good
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

Os-CI
Jr STEM: Science Doll Camp
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

Ply-PCC
STEM: Disaster Engineering
1:00 PM - 4:00 PM
Details

STMA-MSE
STEM: Engineering Wizards
1:00 PM - 4:00 PM
Details

W-MR
STEM: Engineer's Guide to the Zombie Apocalypse
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details
AH-NDMS
Jr STEM: Science of Superpowers
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

AH-NDMS
STEM: Amazing Race
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

BSM
STEM: Momentum Madness
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

BL-OMS
Jr STEM: Full Speed Ahead
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

EC-FLC
3D Printing: Intro to Engineering
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

EP-OPEH
Jr STEM: Engineering in The Great Outdoors
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

Ed-Conc
Jr STEM: Going Bananaas Toylab
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

Ed-Conc
Coding: Web Apps
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

MG-TP
Jr STEM: Zoo Camp
9:00 AM - 12:00 PM
Details

M-GL
Jr STEM: Engineering in The Ocean
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

Or-Int
Jr STEM: Wreck-It Week
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

Os-CI
Jr STEM: Going Bananaas Toylab
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

Ply-PCC
Jr STEM: Going Bananaas Toylab
9:00 AM - 12:00 PM
Details

STMA-MSE
STEM: Engineer's Guide to the Zombie Apocalypse
9:00 AM - 12:00 PM
Details

W-MR
Jr STEM: Science Doll Camp
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

W-MR
STEM: Science of the Human Body & Biomedical Solut
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

BL-OMS
3D Printing: Build Your Own Robot
12:30 PM - 3:30 PM
Register
Details

AH-NDMS
Coding: Take Flight with UAV Drones
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

BSM
STEM: Survivor Island
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

EC-FLC
3D Printing: Build Your Own Robot
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

EP-OPEH
Coding: Take Flight with UAV Drones
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

Ed-Conc
Jr STEM: MinecraftEdu: Building Cities
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

Ed-Conc
STEM: Momentum Madness
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

MG-TP
Robotics: Robot Olympics
1:00 PM - 4:00 PM
Details

MV-TL
Jr STEM: Engineering in The Great Outdoors
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

Or-Int
STEM: Engineering For Good
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

Os-CI
Jr STEM: Science Doll Camp
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

Ply-PCC
STEM: Disaster Engineering
1:00 PM - 4:00 PM
Details

STMA-MSE
STEM: Engineering Wizards
1:00 PM - 4:00 PM
Details

W-MR
STEM: Engineer's Guide to the Zombie Apocalypse
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details
AH-NDMS
Jr STEM: Science of Superpowers
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

AH-NDMS
STEM: Amazing Race
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

BSM
STEM: Momentum Madness
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

BL-OMS
Jr STEM: Full Speed Ahead
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

EC-FLC
3D Printing: Intro to Engineering
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

EP-OPEH
Jr STEM: Engineering in The Great Outdoors
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

Ed-Conc
Jr STEM: Going Bananaas Toylab
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

Ed-Conc
Coding: Web Apps
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

MG-TP
Jr STEM: Zoo Camp
9:00 AM - 12:00 PM
Details

M-GL
Jr STEM: Engineering in The Ocean
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

Or-Int
Jr STEM: Wreck-It Week
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

Os-CI
Jr STEM: Going Bananaas Toylab
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

Ply-PCC
Jr STEM: Going Bananaas Toylab
9:00 AM - 12:00 PM
Details

STMA-MSE
STEM: Engineer's Guide to the Zombie Apocalypse
9:00 AM - 12:00 PM
Details

W-MR
Jr STEM: Science Doll Camp
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

W-MR
STEM: Science of the Human Body & Biomedical Solut
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

BL-OMS
3D Printing: Build Your Own Robot
12:30 PM - 3:30 PM
Register
Details

AH-NDMS
Coding: Take Flight with UAV Drones
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

BSM
STEM: Survivor Island
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

EC-FLC
3D Printing: Build Your Own Robot
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

EP-OPEH
Coding: Take Flight with UAV Drones
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

Ed-Conc
Jr STEM: MinecraftEdu: Building Cities
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

Ed-Conc
STEM: Momentum Madness
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

MG-TP
Robotics: Robot Olympics
1:00 PM - 4:00 PM
Details

MV-TL
Jr STEM: Engineering in The Great Outdoors
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

Or-Int
STEM: Engineering For Good
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

Os-CI
Jr STEM: Science Doll Camp
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

Ply-PCC
STEM: Disaster Engineering
1:00 PM - 4:00 PM
Details

STMA-MSE
STEM: Engineering Wizards
1:00 PM - 4:00 PM
Details

W-MR
STEM: Engineer's Guide to the Zombie Apocalypse
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details
AH-NDMS
Jr STEM: Science of Superpowers
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

AH-NDMS
STEM: Amazing Race
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

BSM
STEM: Momentum Madness
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

BL-OMS
Jr STEM: Full Speed Ahead
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

EC-FLC
3D Printing: Intro to Engineering
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

EP-OPEH
Jr STEM: Engineering in The Great Outdoors
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

Ed-Conc
Jr STEM: Going Bananaas Toylab
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

Ed-Conc
Coding: Web Apps
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

MG-TP
Jr STEM: Zoo Camp
9:00 AM - 12:00 PM
Details

M-GL
Jr STEM: Engineering in The Ocean
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

Or-Int
Jr STEM: Wreck-It Week
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

Os-CI
Jr STEM: Going Bananaas Toylab
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

Ply-PCC
Jr STEM: Going Bananaas Toylab
9:00 AM - 12:00 PM
Details

STMA-MSE
STEM: Engineer's Guide to the Zombie Apocalypse
9:00 AM - 12:00 PM
Details

W-MR
Jr STEM: Science Doll Camp
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

W-MR
STEM: Science of the Human Body & Biomedical Solut
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

BL-OMS
3D Printing: Build Your Own Robot
12:30 PM - 3:30 PM
Register
Details

AH-NDMS
Coding: Take Flight with UAV Drones
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

BSM
STEM: Survivor Island
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

EC-FLC
3D Printing: Build Your Own Robot
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

EP-OPEH
Coding: Take Flight with UAV Drones
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

Ed-Conc
Jr STEM: MinecraftEdu: Building Cities
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

Ed-Conc
STEM: Momentum Madness
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

MG-TP
Robotics: Robot Olympics
1:00 PM - 4:00 PM
Details

MV-TL
Jr STEM: Engineering in The Great Outdoors
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

Or-Int
STEM: Engineering For Good
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

Os-CI
Jr STEM: Science Doll Camp
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

Ply-PCC
STEM: Disaster Engineering
1:00 PM - 4:00 PM
Details

STMA-MSE
STEM: Engineering Wizards
1:00 PM - 4:00 PM
Details

W-MR
STEM: Engineer's Guide to the Zombie Apocalypse
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details
BL-OMS
Jr STEM: Full Speed Ahead
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

BL-OMS
3D Printing: Build Your Own Robot
12:30 PM - 3:30 PM
Register
Details
 
2829193019July 1 Jul 11902190304
 
AH-NDMS
Jr STEM: Engineering in The Great Outdoors
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

BSM
3D Printing: Intro to Engineering
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

BL-OMS
Coding: Computer Building with Minecraft
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

CT-Centerville
STEM: Engineering For Good
9:00 AM - 12:00 PM
Details

Ed-Conc
Jr STEM: Inventors Workshop
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

Ed-Conc
Coding: Creative Game Design Camp
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

M-GL
Jr STEM: Wreck-It Week
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

MV-TL
Jr STEM: Going Bananaas Toylab
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

W-MR
STEM: Engineering Wizards
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

W-MR
Jr STEM: Full Speed Ahead
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

BL-OMS
Jr STEM: Zoo Camp
12:30 PM - 3:30 PM
Register
Details

AH-NDMS
Jr STEM: Science Doll Camp
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

AH-NDMS
Robotics: Robot Olympics
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

BSM
3D Printing: Build Your Own Robot
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

CT-Centerville
Jr STEM: Engineering in The Great Outdoors
1:00 PM - 4:00 PM
Details

EP-OPEH
Jr STEM: Full Speed Ahead
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

Ed-Conc
STEM: Eggs-traordinary Olympics
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

Ed-Conc
Jr STEM: Engineering in The Ocean
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

PA
Robotics: Robot Olympics
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details
AH-NDMS
Jr STEM: Engineering in The Great Outdoors
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

BSM
3D Printing: Intro to Engineering
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

BL-OMS
Coding: Computer Building with Minecraft
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

CT-Centerville
STEM: Engineering For Good
9:00 AM - 12:00 PM
Details

Ed-Conc
Jr STEM: Inventors Workshop
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

Ed-Conc
Coding: Creative Game Design Camp
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

M-GL
Jr STEM: Wreck-It Week
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

MV-TL
Jr STEM: Going Bananaas Toylab
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

W-MR
STEM: Engineering Wizards
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

W-MR
Jr STEM: Full Speed Ahead
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

BL-OMS
Jr STEM: Zoo Camp
12:30 PM - 3:30 PM
Register
Details

AH-NDMS
Jr STEM: Science Doll Camp
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

AH-NDMS
Robotics: Robot Olympics
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

BSM
3D Printing: Build Your Own Robot
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

CT-Centerville
Jr STEM: Engineering in The Great Outdoors
1:00 PM - 4:00 PM
Details

EP-OPEH
Jr STEM: Full Speed Ahead
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

Ed-Conc
STEM: Eggs-traordinary Olympics
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

Ed-Conc
Jr STEM: Engineering in The Ocean
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

PA
Robotics: Robot Olympics
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details
AH-NDMS
Jr STEM: Engineering in The Great Outdoors
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

BSM
3D Printing: Intro to Engineering
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

BL-OMS
Coding: Computer Building with Minecraft
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

CT-Centerville
STEM: Engineering For Good
9:00 AM - 12:00 PM
Details

Ed-Conc
Jr STEM: Inventors Workshop
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

Ed-Conc
Coding: Creative Game Design Camp
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

M-GL
Jr STEM: Wreck-It Week
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

MV-TL
Jr STEM: Going Bananaas Toylab
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

W-MR
STEM: Engineering Wizards
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

W-MR
Jr STEM: Full Speed Ahead
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

BL-OMS
Jr STEM: Zoo Camp
12:30 PM - 3:30 PM
Register
Details

AH-NDMS
Jr STEM: Science Doll Camp
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

AH-NDMS
Robotics: Robot Olympics
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

BSM
3D Printing: Build Your Own Robot
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

CT-Centerville
Jr STEM: Engineering in The Great Outdoors
1:00 PM - 4:00 PM
Details

EP-OPEH
Jr STEM: Full Speed Ahead
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

Ed-Conc
STEM: Eggs-traordinary Olympics
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

Ed-Conc
Jr STEM: Engineering in The Ocean
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

PA
Robotics: Robot Olympics
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details
AH-NDMS
Jr STEM: Engineering in The Great Outdoors
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

BSM
3D Printing: Intro to Engineering
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

BL-OMS
Coding: Computer Building with Minecraft
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

CT-Centerville
STEM: Engineering For Good
9:00 AM - 12:00 PM
Details

Ed-Conc
Jr STEM: Inventors Workshop
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

Ed-Conc
Coding: Creative Game Design Camp
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

M-GL
Jr STEM: Wreck-It Week
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

MV-TL
Jr STEM: Going Bananaas Toylab
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

W-MR
STEM: Engineering Wizards
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

W-MR
Jr STEM: Full Speed Ahead
9:00 AM - 12:00 PM
Register
Details

BL-OMS
Jr STEM: Zoo Camp
12:30 PM - 3:30 PM
Register
Details

AH-NDMS
Jr STEM: Science Doll Camp
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

AH-NDMS
Robotics: Robot Olympics
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

BSM
3D Printing: Build Your Own Robot
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

CT-Centerville
Jr STEM: Engineering in The Great Outdoors
1:00 PM - 4:00 PM
Details

EP-OPEH
Jr STEM: Full Speed Ahead
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

Ed-Conc
STEM: Eggs-traordinary Olympics
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

Ed-Conc
Jr STEM: Engineering in The Ocean
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details

PA
Robotics: Robot Olympics
1:00 PM - 4:00 PM
Register
Details